dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Hakkımızda           Spiritüel konuları daha kapsamlı işlemek üzere yenilenen sitemizi sizlere sunmaktan sevinç duyuyoruz. Dileriz ki, konularımızın gerçekliğini yaşayan sizlerin ilgisiyle daha zengin içerikte bir yayın oluştururuz. Amacımız daha önce belirttiğimiz gibi, dünya barışı ve insan kardeşliğine bir nebzecik katkıda bulunmaktır. Spiritüel bilgiler, her varlığın yaşam amacında başarılı olmasını sağlayan temel faktördür. Sevgisiz bir yaşamın ıstırap içinde olmaktan farkı yoktur. Bunu ancak o yalnızlığı ve kaybı hisssettiğimizde anlayabiliyoruz. O zaman da geçiciliklere başvurup, bizi aydınlatarak görmemizi mümkün edecek çareyi farkedemiyoruz. Niçin bu güzel ve yüce maksatlı yaşamın değerini hissetmek yerine madde ortamının esaretine giriyoruz ve hep maddî kazançla güçleneceğimizi düşünüyoruz? Düşüncelerimiz ne seviyede bizi etkiliyorsa orada olduğumuz bir gerçektir.


           Sitemizde ideolojik veya toplumun huzurunu kaçıracak görüşler asla yer almayacaktır. Değerli fikir veya yazılarınızı bizlerle iletişim yollarımız üzerinden paylaşmanız manevi gücümüz olacaktır. Çünkü biz siziz. Bu dünyada yaşıyor ve bir taraftan kendimizi tanıma, diğer taraftan yaşamımızı bir sevgi çerçevesine oturtma gayretindeyiz. Gönül sesinin çağrısını duyuyor, o sese uymaya çalışıyoruz. İşte bunun için gönlümüzde ne varsa paylaşmak ve dostça kardeşçe birlikte yürümek için Dostsite'yi gönüllerin yer bulacağı bir ortam olarak düşündük. Zira, O’nun yolu tek başına yürünebilir bir yol değil. Paylaşmadan yolda olmak mümkün değil.


           Yaratan'ımızın tüm insanlığa hayırları nasip etmesini dileriz. 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...