dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

İnsanın Kazançları ve Kayıpları

YAZICI DOSTU

 

İnsanın doğru veya yanlış kavramı kendi realitesine göre değişmekle birlikte, yaşama tutunuş tarzı, yaşam biçimi ve yaşama bakışımızdaki nüanslar da farklı farklıdır.  Doğru yaşam bilgisi O’na kavuşmak ve esas varlık değerlerimize,  ruhsal enerjilerimize girmek demektir. Doğru ve güzel insan bu yolları kullanarak bu güne gelmiştir.

 

Bilgi, her tarafta ve her şekilde vardır.  Ancak bilgiyi doğru yönde kullanma ve bilginin hedefini bilme gibi bir gerekliliği de vardır.  Bilgiye güzel deyip geçmek değil, onu içselleştirip her birini şuur alanımıza sokmamız bizim kazancımız olabilir. Aksi halde zaman içinde  insan giyinmediği bilgiyi  kaybetme noktasına gelir. Eyleme dökülmeyen bilgilerin bizlerden geri alınacağı bilgisi bizlere gelmektedir. İnsan bunun idrakine varamazsa, onu bir üst boyuta taşıyacak gücü ve enerjiyi de kaybedebileceği söylenmiştir.

           

Dünya cazibesi, günbegün bizlere nice manevi lütufları kaybettiriyor. Bunların farkında bile olmuyoruz. Bizlerde var olduğu söylenen birçok melekelerimizi kullanamıyoruz. Yüceliğin ışığı varlığımıza ulaşamıyor. Çünkü bizler düşüncelerimizle bunu engelliyoruz. Hep söylenen bir bilgidir ;”değişim düşüncede başlar.”  Buna ne kadar önem veriyoruz?

 

İkiliklerimizden kurtulamıyoruz. Kendimize karşı bile ikilik içindeyiz. Çok fazla yalan söylüyoruz; çoğunu da pembe, beyaz siyah yalanlar olarak aklımızca derecelendiriyoruz. Hafifletici tamlamalarla gülümseyip geçiveriyoruz.  Kendimize bile yalan söylüyoruz.  Hala insan gibi düşünüyoruz. Bu düşüncelerimizin enerji boyutunda ne gibi felaketlere yol açtığının farkında bile olmuyoruz. İnsanüstü olma yolculuğumuzun son evresinde olduğumuzun bilgisi var. Bunu başaranlardan olalım O’nun izniyle.

 

Sevgi konusu bu güne kadar birçok şekillerde işlendi. Değişik anlatımlar, farklı bakış açıları, onu içselleştirmemize yardımcı oldu. Ancak yaşam biçimlerimiz bizim gerçek sevgiyi yaşamamıza engel teşkil etti.  Belki de hiç birimiz etkilendiğimiz bu güçlü enerjiyi devam ettiremedik.

 

“Sizi seviyorum” ya da “Burada bulunmayı çok seviyorum” dediğimizde , “ne için?” ve “neden?” sorusu devrededir. Bu sorular gerçek sevgiye bir zemin oluşturmak için vardır. Ve biz bu sorulara vereceğimiz cevap kadar, emin olduğumuz noktadan itibaren sevgiyi sürekli yaşamaya başlarız.

 

Parça parça yaşadığımız sevgilerin etkileri gelip geçicidir. Esas olan sürekliliği olan sevgidir; bizim güç bulacağımız sevgi budur.

 

 Üst bilgi şöyle diyor  ”O’ bilinmez O’lan bilinirliğini sevgi ve hayra gizledi” 

 

Kendimizi, birbirimizi ve evreni seviyoruz dediğimiz zaman, onun gerçek sebebi olan O’nu seviyoruz demektir. Bu bakış açısıyla gerçek sevgiyi tadabiliriz.

 

Göklerin bilgisini yeryüzüne indirmek isteyen yüce varlıklar bizlerin kurtuluşu için çalışmaktadırlar. Bu bilginin bize ulaşmasını engelemek isteyenler,  bilgi kirliliğiyle  veya değişik metotlarla adeta bir kaos yaratarak bizlerin kafalarını karıştırmaktadırlar.

           

Bunun en görünür ve en etkili olanı kitle iletişim araçlarıdır.

TV programları bunların başında gelmektedir. TV kanalları kendi amaçlarına yönelik yayınlar yaparak insanı kendinden uzaklaştırmaktır. Amaçları insanın kendinin ihtiyacı olanı bilgiyi değil başkalarının bilgisini yaşatarak insanı kendisine uzaklaştırmaktır. Bu kirli ortam, duymasını engelleyen kitlesel bir bilinç yaratmaktadırlar. Bugün yaşadığımız fotoğraf budur.

 

Bu bilinç insanın kurtuluşuna değil, insanın köleleşmesine yardım etmektedir.

Bizler bu kitlesel bilinçten sıyrılarak ulaşmamız gereken şuur düzeyine ulaşmak zorundayız.

 

“O zaman kendimizden başka her şeye benzeyeceğiz.”

 

Üst boyutun enerjisine hazırlanmaktayız. Bu enerji boyutu, doğru yaşam bilgisinde olduğumuz sürece kullanacağımız bir enerji boyutudur. Bugün kayıplarımızdan dolayı bu yüksek enerjileri kullanamıyoruz. Ancak O’na olan inancımız sağlamlaştırarak devam etmek zorundayız.

 

Yollar farklı olsa da,  her birimizin hedefi bir olduğuna göre farklı yollar üzerinde bir şey söylemeye hakkımız yoktur. Ancak belli öğretiler üstünden de daha birleşik giderek daha güçlü olma esası önemlidir.

 

Oğuz Demir – 21.1.2012 (İnsan Sempozyumu-2 konuşma metni)

 

  
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...