dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Birlik ve Neşe

YAZICI DOSTU

 

                

 

Birlik fikri, ideali ve amacı,  adına "ruhsal" dediğimiz, öze dayalı, anlam içeren ve bunun neticesinde sıradan olmayan bir farkındalık oluşturan konularla ilgili herkes için, bir şekilde hep vardır.
Birliğin doğasında var olan ve bizlere işaret edilen, önemi anlaşılması gerekli bir çok başlık vardır. Her biri yüksek bir şuursal algılama ve çalışma gerektiren, hatta üzerinde ortak şuurla çalışılması gereken bu başlıklardan bazıları, tahmin edebileceğiniz gibi bu toplantımızın da temaları olan “Hizmet, Sevgi, Sevinç ve Ebediyet'e doğuş” tur.
Her biri buradaki bütün değerli varlıklar tarafından üzerinde zaman zaman yada halen düşünülmüş, konuşulmuş ve çalışmaları yapılmış ve yapılmaktadır.
Yıllarca, ayrı ayrı, farklı gibi görünen bir çok konu kendilerine görev verilmiş olanlar tarafından veya kendisini gönülce göreve adamış niceleri tarafından çalışılmıştır. Ülkemizde veya Dünyada bir çok örnekleri olan bu "farklı diller" in aslında hepsi aynı şeyi anlatmaktadır ve bütün realitelerde işaret edilen tek bir nokta vardır oda Bir olmak tır, bütünlenmektir.
Sezgilerimiz ve Ruhsal kanaldan alınan bilgiler bizlere Dünyanın artık "birlik" içerisinde olması gerektiğini ve bunun olamadığı - yaşanmadığı her anın bizler için kayıp olduğunu iletmektedirler.
Bu kaybı mümkünce en aza indirebilmek için tek tek değişmek mecburiyetlerimiz vardır, değişmek önce bizlere görev edilmiştir sonrasında ise bizden dalga dalga yayılarak çevremizi sarması ve kümeler oluşturması amaçlanmıştır. Bu konudaki samimiyetlerimizin Yüksek Ruhsal realiteler ve yüksek şuur katmanlarınca destekleneceğine inanmaktayız, birlik ancak onların desteği ile sağlanacaktır fakat çok önemli bir şartla... O şart, gönülce samimiyet içerisinde olduğumuzu hem birbirimize hemde bağlantılı olduğumuz Yüksek mekanizmalara göstermek olacaktır ve inanıyoruz ki nihayet gönülden olan ve yapılan her şey her zaman karşılığını bulacaktır.
Kendi özünde hem kendisine hemde dışarıya karşı samimi olabilen, Tanrının bu dünyadaki yansıması olabilen herkes, o büyük coşkuyu, sevinci ve neşeyi birbiri üzerinden deneyimleyerek yaşayacaktır ve bunun bir ayrıcalığı olmayacaktır.
Konuyu basit olarak çok doğru bir şekilde algılamanın zihinlerimizdeki bazı karmaşaları ortadan kaldıracağı fikrine sahip olarak, biliyoruz ki Dünya büyük kargaşalar yaşamakta ve bu kargaşa hali çoğalarak devem etmektedir... Bunun böyle olmasına karşı bizlerden beklenen görevlilik gün be gün artarak çoğalmaktadır. Göreve talip olmak ve bu görevi başarmak için alacağımız yardımları doğru kullanabilmek hepimizin nasibi ve hakedişi olsun. Birbirimiz üzerinden tabi tutulduğumuz sınavlarımız, birbirimize karşı gönülce karşılayışlarımız ve kazançlarımız olsun.
Hizmetimizle, sevgimizle, sevincimizle ne kadar çok insana ulaşabilirsek, ebediyet hepimiz için hakedilmiş büyük bir sevgi ve sevinç olarak yaşanacaktır.
Konuşmamı burada sonlandırırken artık fizik beden ifadesi ile aramızda olmayan ama varlığı bize her zaman hissettirilen, bize bu gruba katıldığımız günden sonsuza kadar bir ağabey bir baba şefkati ve dikkati ile bakan Halim Gürol'un bir cümlesini hatırlatmak istiyorum. Halim Bey bir konuşmasında şöyle demişti: "Hayırlı, umut verici, gönül değerlerini yapıcı, kardeşlik duygusuyla, bizlere yakışan beraberlik içinde olduğumuz şu toplanmada amacımız, insanlık yerini muhafaza etmekle, görevini buldurmak ve görev ortamlarını fazlalaştırmakla tekâmül hızını arttırmaktır.
Ve Allah’ın insana yüklediği sorumlulukta, böylesine yüce duygularla, yarının kardeşlik dünyasına barış ve birlik kapısını açtırmaktır. Buna inanıyoruz ve onun için burada hep beraberiz.""
 
 
Zaman Dostları / 4. Dostluk Toplantısı Konuşması
Volkan Topaloğlu - 15.5.2010 *dostsite.org*


 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...