dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Hizmete, Sevince, Sevgiye, Ebediyete Doğuş İçin Hoşgeldiniz …

YAZICI DOSTU

 

       

 

Hizmet önce dünyamızın görülen ve görüş ötesinde kalan tüm varlığınadır.
Yaratılış zincirinin bir halkasıyız.
Hizmet yaratılış zincirindeki kozmik rolümüzün yerine getirilmesidir.
Hizmet varlığımızdan taşan öyle bir enerjidir ki, etrafımızda bizimle ilişkide ne varsa hepsinin her ihtiyacının tek cevabıdır.
Hizmetin ne olduğunu bilemeyecek insan yoktur.
Hizmet en küçükten başlar ve içimizdeki büyük gücü harekete geçirir.
O güce uyanmış tek bir insan dünyayı  değiştirir. Bunun sayısız örneklerini biliyoruz.
Hizmet sevinçtir. Çünkü hizmet yaratılış zincirindeki yerini almaktır ve yaratılış, varoluş sevgi ve sevinçtir.
Hizmet Teslimiyettir. Hizmet Sevgidir, ebediyete doğuştur.
İnsanın şuurlanması hizmetle olacaktır. Hizmet zaman akışında olmaktır.
“İnsan bu gün bildiğinin, düşündüğünün çok daha ötesinde evrensel bir yapıda ve evren için hizmette olması gereken değerli bir varlıktır. İnsan hiçbir zaman Tanrı değildir, olmayacaktır da. O tüm o değerlerden birer örneği üzerinde taşıyan muhteşem bir varlıktır. O’ kendi değerleriyle bezemiştir bizi. Biz de o değerlerle yaratacaklarımızı bezeyelim diye. İnsan bunun için önemlidir. Dünyamız insana bu değerleri kazandırabilecek bir atölye olduğu için değerlidir.  
İnsan, Arş’a yükselecek olandır. İnsan Arş’da gerçekliğini fark edecek ve yeni bir gerçeklik yaratacaktır. İşte insan böyle bir yolun yolcusudur. Bunu asla unutmayalım. 
İnsan, önce bireysel bütünlüğünü bilecek. Nedir bireysel bütünlük? İnsan bir enerji girdabıdır ki yaratılış amacını yerine getirebilmek için  zerre zerre bölünmüş ve bizlerde tezahür etmiştir. Ulaşacağımız ve katılacağımız ilk önemli bütünlük budur. Ulaşılması gereken Bütünlükten bihaber olan, kardeşini bile kendi diye tanımladığı dünyasal varlığından ayrı gören insan, hangi bütünlüğü yaşadığını söyleyebilir! Bütün acılarımızın kaynağı bu noktadır.
Sonra insan bu gün bilincinde olmadığı boyutsal bütünlüğünü görecektir. İnsan üzerinde yaşadığı dünya ve birlikte yaşadığı tüm mevcudatla olan bütünlüğünü, güneş sistemini, galaktik sistemi, galaktik sistemlerin var oluşla olan bütünlüğünü adım adım yaşayacaktır. Ve insan bütün olmanın ne demek olduğunu gerçek boyutunda, binlerce yıl olarak ifadelendirebileceğimiz çok uzun bir süreç içinde öğrenecektir. BÜTÜN’e karışmak, BÜTÜN’le BÜTÜN olmak budur.”
BİR olmak, Ebediyete doğuş  budur.
“İnsan şimdi bu yolun alfabesindedir.”
Ne var ki bu yol her adımıyla sevgiyi ve sevinci daha yüksek anlamlara taşıyan bir yoldur.
Bugünkü beraberliğimiz hepimiz için güç, sevgi ve sevinç olsun... 
 
 
Zaman Dostları / 4. Dostluk Toplantısı Açılış Konuşması
Güney Haştemoğlu  - 15.5.2010 *dostsite.org*

   
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...