dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Zaman Dostlarının 4. Spiritüel Dostluk Toplantısı Yapıldı

YAZICI DOSTU

 

              

            
        
         
          15 Mayıs 2010 Cumartesi günü “Zaman Dostları” grubunun, 4. Spiritüel Dostluk toplantısı 14.00-18.00 saatlerinde Kadıköy’ de yapıldı. Spiritüel dostluğu geliştirmek ve bilgi paylaşımı amacıyla yapılan toplantıya katılan gruplar “ Hizmet, Sevinç, Sevgi, ve Ebediyete Doğuş” temalarını içeren konuşmalar yaptılar.  Zaman Dostları üyelerine ait konuşmalar sitemizin bölümlerine konmuştur.
          Toplantı, Oğuz Demir’in doğaçlama santur dinletisiyle açıldı. Nevin İnam, Zaman Dostları grubunu bugünlere getiren ve geçtiğimiz yıl fizik boyuttan geçişini yapan sevgili Halim Gürol’a ait bir yöneliş metnini seslendirdi.  
          Güney Haştemoğlu açılış konuşmasını yaptı. Ardından Altan Gürol, İzmir’den gelen dostumuz Orhan Yarat, Günal Gölhan, Ruhsal ve Zihinsel Aydınlanma Derneği Başkanı Selma Mine, Tarık Öztürk, Süper İnsanlık Realitesi Derneği Başkanı Nezire Selçuk, Volkan Topaloğlu, Oğuz Demir ve Üçüncü Göz grubunun yöneticisi Güler Pınarbaşı konuşmalarını yaptılar.
          Konuşmaların sonunda Zaman Dostları grubundan Şehnaz Demir Çalışkan’ın hazırlayıp yönettiği bir şarkılık müzik gösterisi yapıldı. Çeçen kızı adlı neşeli şarkı orkestra ve koro eşliğinde seslendirildi. Konuklara bu çalışmanın Oğuz Demir tarafından hazırlanan CD’si, Güney Haştemoğlu ve Tarık Öztürk tarafından yapılan kitap ayraçları günün anısı olarak sunuldu. (Çeçen Kızı ve doğaçlama santur dinletisi bu bağlantı ile açılan sayfanın altındaki ikonlara tıklayarak dinlenebilmektedir: http://www.ayseli.org/icerik/1/10/9/46/232/1/Bizden-Haberler.html)
         Zaman Dostları Grubuna son yıl içinde Yücelik üzerinden verilmiş olan bilgiler Aysel Ongun, Aybars Ongun ve Osman Türkmenler tarafından bir kitapçıkta toplanmış ve konuklara hediye edilmiştir. Bu bilgilere ayseli.org sitesinin Özgün Yaşam, O’ndan Gelenler bölümünden ulaşılabilmektedir.  
          Çay ve sohbetlerle devam eden toplantı, tekrar bir araya gelme dileğiyle sona erdi. Emeği geçen ve katılan tüm dostlara teşekkür ederiz.
20.5.2010 *dostsite.org*
  
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...