dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Sesle Titreşimsel Şifa

YAZICI DOSTU        

 

 

 

Ses tedavisi binlerce yıl evvelinden bugüne devam eden şifa yöntemlerinden biridir. Kullanılan ses vücut genelinde ölçülebilir titreşimsel bir his üretir, hücrelerin ve organ sistemlerinin organizasyonunu etkiler. Sesin belli formları ve frekansları canlı yapılara şifa verici etki yapar. Sesle şifada önemli olan şey hangi ses frekanslarının, çeşitli düzensizliklerde vücuda uygulanabileceğini ve bu seslerin nasıl uygulanması gerektiğini bilmektir.

 

Bu konuda günümüzde yoğun çalışmalar yapılmakta. İngiltere'de Dr Peter Guy Manners, vücuttaki akupunktur noktalarına belirli frekanstaki ultrasonik dalgaları uygulayarak bazı hastalıkları önemli ölçüde iyileştirebileceğini keşfetti. Kaliforniya'da Dr İrving Oyle, ağrıyan kas ve kemikleri iyileştirmede sonopunkturu başarıyla uyguladı. Ultrasaund hastalarda yaygın bir biçimde kullanılan bir terapi formudur. Özel olarak yerleştirilmiş hoparlörleri olan masalar (ses masaları)kullanılıyor. Hastayı yıkayan sesler, klasik müzik ritimleri çalındığında oluşan sakinleştirici, meditatif duruma benzer rahatlatıcı bir etki üretebiliyor. Ses terapisti, ses parçalarını seçmede burada sezgisini kullanıyor.

 

Müzik ve duygular arasındaki bağı araştıran bir müzisyen olan Manfred Clynes, bir parmak ucunun, bilinçsiz olarak aşağıya doğru yarattığı basıncın şablonunu kaydeden, özel bir PARMAK ÇEVİRGEÇİ geliştirdi. Bu alete bağlanan kişiye belli müzik parçaları dinletildiğinde parmak ucunun basıncında belirli şablonlar tekrarlanırken, müziğin bu şablonları etkilediğini tespit etti ve bu şablonların belli duygularla ilgili olduğunu da buldu.  Belli duygusallığı uyandıran klasik bir parça, birçok farklı dinleyicide aynı duyguyu meydana getiriyordu. Clynes ''sentik dalga formları''adını verdiği parmak çevirgeci kayıtları ile duygusal şablonu grafiksel olarak kaydediyordu. Sentik dalga formu şablonlarının bilinçsiz kas hareketlerince üretilmesi bireylerin duygusal durumları hakkında bilgi verir. Bu bağlamda ses/müziğin bilincin farklı hallerini meydana getirdiği söylenebilir ve bundan şifada yararlanabileceği açıktır.

 

Bioakustik metodun yaratıcısı Sharry Edwards İNSANLARDAN GELEN BELLİ SES FREKANSLARINI DUYABİLDİĞİNİ keşfetmişti. Edwards'ın duyduğu ses frekanslarının kaydedilmiş olduğu teyplerle yapılan denemeler seslerin dinleyiciler üzerinde ancak kendi eşsiz nota ve frekanslarını duydukları zamanlarda şifasal etkiler yarattığını ortaya koydu. Edwards'ın duyduğu ses kişinin enerji sahasınca atlanan bir çeşit frekanstı. Bu atlanan nota veya ses frekansı, onun kendi sesini çalarak, kişinin kendi alanına uygun bir biçimde restore edildiğinde, çeşitli şifa etkileri kaydedildi. Edwards kişinin KİLİT FREKANSININ KENDİ SONİK ÖRÜNTÜLERİNİN bilgisayar analizlerinden de anlaşılabilir diyor.

 

Edwards'ın bu sesle şifa metodunu kullandığı önemli vakalardan birisi, şiddetli bir çinko zehirlenmesine maruz kalmış bir kişiydi. Durumu vahimdi. Hasta yoğun bakımdaydı ve bir kaç inmenin yanı sıra birçok majör organ sistemleri yetmezliği gelişmişti. Hastanın kendi kilit ses frekansına 15 dakikalığına tutulduğunda, yaşam işaretleri dengeli, normal bir hale gelmişti. Sesin etkisinden şüphelenen doktorlar teybi kapattıklarında hastanın durumu bir kaç dakika İçinde yine eski kritik hale dönüşüverdi. Dr.lar sesi tekrar başlattıklarında hasta tekrar düzelmişti. Biyoakustik teyple uygulama devam ettiğinde fazla çinko vücuttan atıdı. İlginç bir biçimde hastanın saçları kırmızı ve tellenmiş bir görüntü almıştı.

 

Bir başka vaka, motosiklet kazasında adamın diz kapağı 36 parçaya ayrılmış, kaval kemiği parçalanmış, büyük atar damar kopmuştu. Doktorlar hastanın asla yürüyemeyeceğini düşünüyorlardı. Edwards, kalsiyum ve magnezyumun atomik ağırlıklarına dayalı sonik frekanslardan hazırladığı ses teybiyle hastanın ağrıları hızla kayboldu ve 10 hafta içinde tekrar yürüyordu. Doktorlar, çekilen röntgende hastanın yeni bir diz kapağı geliştirmiş olduğunu görünce büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

 

Gizli Enerji Terapileri – Dr. Richard Gerber

Dharma Yayınları

 

 

Günal Gölhan  *dostsite.org*

 

  
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...