dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Birleşik Işık III Sempozyumu Yapıldı

YAZICI DOSTU
 
        
        
         Süper İnsanlık Realitesi Derneği tarafından düzenlenen ve “Birlik Bilincine sahip bütünlüklerin katılımları ile gerçekleştirilmekte olan ortak çalışmalarının” devamı niteliğindeki ; 5. Birlik Çalışması; "3. Birleşik Işık Sempozyumu" adıyla 26.05.2009 Salı günü Caddebostan Kültür Merkezi A Salonunda yapılmıştır.
 
         Kalabalık bir izleyici topluluğunun katıldığı toplantıda, Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mualla GÜVEN, “Kendini Tanımak ve Gerçekleştirmek” ; Ruhsal ve Zihinsel Aydınlanma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selma MİNE, “İnançlarımız ve Biz” ; Bilyay Vakfı (İnsanlığı Birleştiren Bilgiyi Yayma Vakfı) ve MTİA ( Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Levent KOSOVA; Kıbrıs Aktif Varoluş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin TAN “Anadolu Batıniliği ve Yüce Bilgelik Kelamı”, Brahma Kumaris Ruhsal Dünya Üniversitesi Eğitmeni Yogesh SHARDA "İçsel Krallığınızı Geri Almak"; Zaman Dostları adına Güney Haştemoğlu, “Ruhsal Gerçeğin Kavranması” ; MİM Yaşam Enerjisi ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yurdaay ONARAN “Melek - Şeytan ve İnsanın Kaderde Birleşimi” ; Koşulsuz Sevgi Yahoo Grup Kurucusu Şevki Can  “Işık Olmak” ; Eski "Atlanta Teknolojik Uzay Bilim Derneği" Başkanı Av. Osman SOYAL “Işık olanlar ve şifacılık” ve Süper İnsanlık Realitesi Derneği Başkanı Av.Nezire Selçuk “Dünya” konularında konuştular. Konuşmacılar soruları yanıtladılar.
Toplantı Ekim 2009 ayında tekrar bir araya gelmek dileğiyle son buldu. 
27.5.2009 - *dostsite.org*
 


 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...