dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

"Zaman Dostları" 3. Spiritüel Dostluk Toplantısı Yapıldı

YAZICI DOSTU
            
        

          16 Mayıs 2009 Cumartesi günü “Zaman Dostları” 3. Spiritüel Dostluk toplantısı 14.00-17.00 saatlerinde Kadıköy’ de yapıldı. Spiritüel dostluğu geliştirmek ve bilgi paylaşımı amacıyla yapılan toplantıya dost gruplar katıldılar. Toplantı, Oğuz Demir’in doğaçlama santur dinletisiyle açıldı. Güney Haştemoğlu, Zaman Dostları grubunun çalışmasını 1965 yılında başlatan ve 44 yıl bu çalışmaya emek vermiş olan Halim Gürol’un kaybından duydukları üzüntüyü ifade ederek konuşmasına başladı. Halim Gürol’un büyük ruhsal gerçekliği ulaşabildiği herkesle paylaşmak için sarf ettiği gayreti, onun herkese ve her şeye ayırımsız sevgi dolu yaklaşımlarını, dostluk toplantılarına verdiği önemi anlattı. Bu üçüncü toplantının katılanlara yeni bir sevinci, yeni bir sevgiyi kazandırmasını diledi.

         Tarık Öztürk, Halim Gürol’la ilgili duygularını anlattı ve onun bir konuşmasından kısa bir pasaj okudu. Altan Gürol, ruhsal yolda ilerlemenin tekrarlardan kaçınmakla ve özün ihtiyacı olarak yükselen yeni sorularla bilinmeyene yönelmekle mümkün olacağını vurguladı. Günal Gölhan, Koşulsuz Sevgi ve Şifa konulu konuşmasında,  egomuzun incinmesinin şakralarımız üzerindeki olumsuz etkilerini  izah etti. Volkan Topaloğlu, davetlilerin de katılımıyla şakralar, pentatonik nota dizisi ve mantra bağlantılı sesli bir sunum yaptı. İnsanlık Güneşi Vakfı Başkanı Mualla Güven, İzmir’den gelen dostumuz Orhan Yarat, Ruhsal ve Zihinsel Aydınlanma Derneği Başkanı Selma Mine,  Süper İnsanlık Realitesi Derneği Başkanı Av. Nezire Selçuk ve MİM Yaşam Enerjisi ve Kültür Derneği Başkanı Yurdaay Onaran sevgi, beraberlik, dostluk üzerine konuşmalar yaptılar. Tüm konuşmacılar Halim Gürol ile ilgili anılarını ve duygularını paylaştılar.

         Konuklara, Oğuz Demir’in doğaçlama müziğinin bir CDsi, Güney Haştemoğlu tarafından tek tek yapılmış kitap ayraçları ve bir resim, günün anısı olarak takdim edildi.  Çayla birlikte başlayan sohbetler, beraberliğin sonuna kadar çok güzel bir sevgi ortamında devam etti. Kasım ayında tekrar bir araya gelme dileğiyle toplantı sona erdi.

19.5.2009 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...