dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Düşlerimdeki Yaşam - 14

YAZICI DOSTU


-Sona 1 Kala...-

           Sevgili dostlar, burada herşey hızla değişirken dünyanızda yaşam çok yavaş ilerliyor. Hala eski dünyanın kalıntıları devam ediyor ve sizler bu hıza yetişemiyor, eski dünyanın hızında bizlere ayak uyduramıyorsunuz.

           Bilin ki yaşadıklarınız yaşanması gereken olağan olaylar. Tabii ki sizlere olağanüstü gelmesi normal, her zamankinden farklı bir akış içindesiniz ve bunun doğal olmadığını düşünmeniz normal. Ancak, bilin ki bu olması gereken yaşamanız gereken bir süreç. Metanetinizi korumalı, inancınızı ve sevginizi eksik etmemeli ve bu günlerin geçeceğini gelecek günlerin çok daha verimli ve güzel olması için bunların gerekli olduğunu unutmamalısınız.

           Sevgili dostlar, sizler bizlere inancınızı beslediğiniz ve takip ettiğiniz sürece, bu süreç içinde yaşanan herşeyin akıp gidecek ve güzelliklerle dolacak bir süreç olduğunu farkedeceksiniz.

           Sizler için yaşanacak güzel günler çok yakında ve hala güleryüzünüz ile sevgi dolu yüreğinizi beklemekte. Yaşadıklarınızın sizleri karartmasına izin vermeyin, umudunuz ışığınızın gücüdür. Karanlıklar içine sokmayın kendinizi, daima umudunuzu besleyin ve göreceksiniz ki herşey olması gerektiği gibi olacak. Yaşanan herşey normaldir. Dikkat etmeniz gereken yaşadıklarınızın içindeki duygu ve düşüncelerinizdir. Yaşananlar unutulur, ancak duygu ve düşünceler kalıcıdır ve temelini oluşturur gelecek günlerin. Her ne yaşarsanız yaşayın duygu ve düşüncelerinizin daima aydınlık ve sevgi dolu olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

           Beklentileriniz hala canlı, bilin ki beklenti içinde olmak sizleri yavaşlatır. Beklentilerinize odaklanır ve gerçekleşenleri fark etmeyebilirsiniz. Oysa, sürprizlere açık olarak, beklenti içine girmeden yorum ve yargılama içine girmeden yaşamalısınız. Beklentinizin henüz zamanı gelmemiş olabilir, ona odaklanırken zamanı dolmuş, gerçekleşen önceki beklentilerinizin geldiğini farketmeyebilirsiniz. Bu nedenle, sadece yaşayın ve izleyin, değerlendirirken neden ve niçinleri ile değil sonuçları ile değerlendirin. Yaşananların neden ve niçinleri önemli değildir, sadece bilin ki yaşamanız gerekmekte ve yaşıyorsunuz. Niçin öyle yaşandığı değil neden yaşanması gerektiği daha önemli yani alacağınız sonuç önemli, bu sonuç ile öğrenmeniz gerekenler önemli. Biliyorsunuz ki öğrenmeniz gerekenleri farketmediğiniz sürece siz fark edene kadar hep aynı tür gelişmeleri yaşamaya devam ediyorsunuz. Yapmanız gereken ne yaşadığınıza değil, sizde ne iz bıraktığına ve yarattığı duygu ve düşüncelerinize odaklanmanız. Sizleri geliştiren yaşadığınız olaylar değildir, o olayların içindeki sizin duruşunuzdur; umudunuz, sevginiz ile olayın karanlığını azaltıp aydınlığa çevirmenizdir.

           Sevgili dostlar, beklenenler sevgi dolu güzellikler olmalı, içinde umut olmalı ve aydınlık olmalı. Herhangi bir şekil vermeseniz de beklediğinize; sadece genel olarak sevgi ile umut ile gelecek günleri beklemeniz bile yeterli.

           Artık yüzünüz geçmişe değil geleceğe bakmalı ve şekil şekil her bir beklentiye ayrı ayrı odaklanmak yerine, gelecek güzel günlere sevgi ve umut ile odaklanmak olmalı duruşunuz.

           Sevgili dostlar, zaman geçerken sizler lütfen yorgunluk, bezginlik, bıkkınlık gibi düşüncelerinizden vazgeçin ve canlanın, sevginiz ve umudunuz daim olsun, duygu ve düşünceleriniz aydınlık olsun ve umudunuz daima güçlü, ışığınız daima parlak olsun. 30.10.2007

Nilgün DOĞAN, dogan.nilgun@gmail.com - Düşlerimdeki Yaşam - Bölüm 14/15

18.02.2009 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...