dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Yasak Tarih

YAZICI DOSTU


           İçinde yaşadığımız değerler sistemi, bizim farklı düşünmemize, farklı inançlarımız olmasına izin vermiyor; eğer kabul edilmiş değerlere karşı gelirsek, bizi cezalandırıyor, en azından dışlıyor, mesleki ve sosyal prestijimizin kaybına neden oluyor.

           Sosyal ve meslekî dışlanma çok ciddi bir ceza olmasına rağmen kimi cesur bilim adamları gerçeği söylemek uğruna topluma karşı çıkma cesaretini gösteriyor. İşte “Yasak Tarih” kadim gizemler ve alternatif tarih konusunda cesur bilim adamlarının ve düşünürlerin 42 çalışmasını bir araya getiriyor.

           Tarih öncesi zamanlara ait bilgilerimiz dünya ve uygarlık anlayışımıza temel oluşturur. Tarih öncesi çağlarla ilgili kabuller, tekerleğin keşfine bağlı uygarlık gelişimi bir paradigmadır. Bu paradigmayı hepimize dayatan bazı egemen grupların bundan çıkarı olduğu muhakkaktır. Yeryüzündeki ilk uygarlık olmadığımızı kabul edecek olursak, tüm tarih ve uygarlık anlayışımızı, evren-dünya-insan ilişkisiyle ilgili bilgilerimizi terk etmek zorunda kalacağız ki bu yüzyıllardır bu paradigmaya göre sosyal ve meslekî prestij sahibi olmuş olan bu egemen sınıfların çıkarlarına ters düşecektir.

           Günümüz her şeyi Büyük Gerçek adına yeniden düşünme günüdür. Kitaptaki bilgilere katılırsınız veya katılmazsınız. Önemli olan farklı bilgilerden, düşüncelerden haberdar olmak, kesin kabul ettiğimiz şeyler üzerinde yeniden düşünebilmek ve değer verdiğimiz kazanımlarımızdan vazgeçecek kadar, alçak gönüllü ve cesur olmaktır.

           Yasak Tarih,  yeniden düşünecek ve eski düşüncesinden vaz geçebilecek kadar cesur olanlara tarih öncesi teknolojileri, dünya dışı müdahaleleri ve uygarlığın gizli kökenlerini anlatıyor.

Yasak Tarih, J.Douglas Kenyon / Klan Yayınları - 2007

Güney Haştemoğlu

09.11.2008 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...