dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Düşünceleriniz Realitelerinizi Yaratır — Plaiades

YAZICI DOSTU


           Spiritüalite çok ciddidir. Ve siz spiritüel iseniz, çok iyi olduğunuz varsayılır. Hayatınızın her gününde sayısız yansımalarınız olur. Onlardan bazıları sizi deli eder. Biz, "insan" yansımalardan söz ediyoruz. Aslında, biz çoğu zaman merak ediyoruz, eğer sizin kendi güzelliğinizi size yansıtan bir doğa olmasaydı acaba ne olurdu diye, çünkü sizin "insan" yansımalarınız çoğunlukla çok kasvetli ve hiç de eğlenceli değiller. Belki de doğayı bunun için yarattınız, böylece kendi yüceliğinizi, güzelliğinizi, huşu verici gücünüzü gerçekten anlayasınız diye. Daha önce de söylediğimiz gibi, spiritüalite iyi olmakla ilgili değildir. O olmakla, her an, her durumda insan olmakla ilgilidir. Bütün sevinci, bütün acısı ve kederi ile an içinde olmak ve bunun ne kadar güzel olduğunu bilmekle. Hatta öfke ve hiddet -her ne ile ise- canlısınızdır, onu siz seçmişsinizdir. Bu, aydınlanmaya götüren fırtınalı bir yoldur. Onun için şükran duyun. Eğer böyle olmasaydı, bu sizin için pek sıkıcı olurdu. Siz ona tiryaki olmuşsunuz. Onu seviyorsunuz. Eğer sevmeseydiniz, o olmazdı ve bu ikiye-bölünme de hepsinin içinde en harika ve mizah dolu olandır.

           Korku bir kutbiyettir. İnsanlık gerçekten özgür iradeye, seçme özgürlüğüne sahiptir. Siz istediğiniz kutbu seçebilirsiniz, korkuyu ya da sevgiyi. Böylece, kendinizi korkunun pençesine düşmüş bulduğunuzda, şöyle diyebilirsiniz: "Şimdi gerçekten hangisini istiyorum?" Çoğu zaman, incelediğinizde fark edeceksiniz ki korku sizin kendi hakkınızdaki inancınızdan ve sizin realiteyi algılama biçiminizden kaynaklanmaktadır. Siz inanç yapınızı ve kim olduğunuz hakkındaki inancınızı değiştirdiğinizde, korku kalmayacak. Bununla birlikte, sevgili varlıklar, yine de unutmayalım: korku geçerlidir. O sizin bir veçhenizdir. O da, sevgi olmayan diğer her şey gibi, dönüşüme uğratılabilir. Fakat siz korkuyu bastırmaya, itip uzaklaştırmaya ya da yok saymaya çalışarak onu dönüşüme uğratamazsınız, çünkü bu bir geçersiz kılma olur ve geçersiz kılmaya kalktığınız her ne ise onu güçlendirirsiniz.

           İster korku, ister sevgi olsun, hissetmekte olduğunuz her ne ise, onu evrene projekte ediyorsunuz. Öyleyse, korkmakta olduğunuz her ne ise, onu kendinize çekeceksiniz. Düşünmekte olduğunuz şeylerin bilincinde olmanız yararınıza olur. Düşünceleriniz bir güçtür. Düşünceleriniz elektromanyetik enerjidir. Düşünceleriniz realitenizi yaratır. Sizin inanç kalıplarınız kendi evreninizin fikir yapılarıdır ve siz, sevgili varlıklar, evreninizin merkezî güneşisiniz. Daima, daima neye inandığınızı incelemeniz gerekir. Sizin inanç yapılarınız, çoğu zaman, sizin hapishane parmaklıklarınız gibidir. Onlar sizin bilinciniz içinde oturduğunuz hücrelerdir ve şimdi artık hücre duvarlarının çökmesinin ve sizin genişlemiş bir bilince, genişlemiş bir farkındalığa geçmenizin vakti gelmiştir. Farkında olmanız gereken tek şey arzunuzu seferber etmektir ve böylece, günbegün, öğrenmek, neye inandığınızı anlamak için gerekli durumları kendinize çektiğinizi göreceksiniz. Kendi hakkınızda neye inanıyorsunuz ve bu inanç yapılarınızın herhangi bir bölümünü yadsımak değildir, sadece kim olduğunuzu kabul ve tasdik etmektir. Böyle büyürsünüz. Bu kadar basit, sevgili dostlar, bu kadar basit.

P’taah, Pleiades Mesajları, Jani King, Çev: Jale Gizer Gürsoy, Akaşa -1998.

20.10.2008 *ruhsalboyut.com* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...