dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Doğanın Ebedî Müziği

YAZICI DOSTU


           Bu ortamın negatif enerjisini yok eden, mutluluk ve huzur veren müziktir. Hint bilgeleri, doğanın ebedi müziğini ürettiler. Bu doğanın ebedi müziğine Sanskritçe "Gandharva Veda" denir. Müzik uyumlu frekanslardan oluşur; bazısı benzer, bazısı farklı pek çok ses veya frekans değerlerini içererek, sesteki uyum melodiyi oluşturur.

           Tüm evren, evrendeki sınırsız sayıdaki tüm unsurların her biri, farklı frekanslar veya seslerdir. Doğada her yerde mutlaka bir mutluluk salınımı vardır. Güneş çevresinde hareket eden dünyayı veya pek çok galaksi ve yıldızları düşünün, hepsi hareket ediyorlar; fakat hareketleri daima aynı. Yeryüzü ve yıldızlarla dolu gökyüzünün özel bir devinim modeli göstermesi ve bunda hiç sapmaması, çok büyük bir doyumu da beraberinde getirmelidir. Bir model eğer sadece mutlulukla dolu ise, takip edilecektir. Daha ve daha fazlaya yönelik mutluluk elementi doğanın aktivite tarzı olmalıdır. Mutluluk dalgaları içersinde hareket etmek, doğanın akışkanlığındandır. Doğadaki ebedi uyum, bir mutluluk modeli sunmaktadır. Tüm doğa daima mutluluk dalgaları içersinde salınım gösterir. Bu evrimin akışıdır; daha, daha ve daha fazlaya doğrudur; daha fazla bilgi, daha fazla mutluluk ve daha fazla ilerlemeye doğru... Gandharva müziği doğanın ebedi müziği ve ebediyen aynı olan melodisidir. Bu melodi mutluluk dalgaları ile her yere yayılır. Gandharva müziği, doğanın güçlü bir salınımıdır; bu ritimler her zaman devam ettirilir. Tüm bu ritimlerin devamlılığı ile yaratılışın sınırsız çeşitliliği doğal yasa ile çok iyi bir şekilde düzenlenebilmektedir.

           Yeryüzündeki insanlar, doğa yasalarını ihlal ettiklerinde stres ve uyumsuzluk yaratırlar, bu ise acı ve ıstırapla sonuçlanır. Dünya nüfusu, kendiliğinden doğal yasa ile uyumlu düşünme ve hareket etme konusunda eğitilmemektedir. Gözyaşları, yetersizlikler, problemler, terörizm ve savaş, tüm bu negatif değerler dünya insanları tarafından doğal yasanın ihlal edilmesiyle ortaya çıkmaktadır.

           Gandharva Veda müziği, doğal yasayla uyumlu hayatı kolaylaştırır. Bu stresi nötralize etmek için Hindistan’da Veda uygarlığından bu yana bir bilgi vardır: "Veda Bilgisi" Veda uygarlığı, hayatın doğal yasa ile uyumlu yaşanması anlamına gelen, 'yeryüzünde cennet' in zevkine varmıştır. Herkes doğal yasa ile desteklenmiş, her zaman artan ınutluluk dalgalarının sevincini duyumsamıştır.

           1) Gandharva müziği, Veda uygarlığının müziğidir.
           2) Gandharva müziğinin, mutluluk dalgaları şeklinde akmakta olan evrimi kontrol eden, doğal salınımlarıyla uyumlu bir melodi stili vardır.
           3) Gandharva müziği, yaratılışın en ufaktan, en büyük evrensele dek her düzeyinde kendiliğinden söylenen, doğanın ebedi müziğidir.
           4) Gandharva müziği, dünya insanlarının doğal yasayı ihlallerinden kaynaklanan olumsuz eğilimleri ortadan kaldırmaya yönelik, sabahtan ertesi sabaha kadar çalınabilen güçlü bir melodi yaratmaktadır.

           Yaratılışın her düzeyi bir frekanstır. Bir frekans bir değeri içerisinde erir ve bu, evrim sürecinin oluşum tarzıdır. Gece biter ve şafak söker. Gecenin karanlık ve durgunluğu sona erip şafak söktüğünde ilham verici bir tazelik gelir ve tüm atmosferde farklı bir frekans vardır artık. Gün ortasında bir diğer büyük değişim olur; gece bir başka frekans; gece yarısı bir başka frekans. Bu değişim döngüsü daimidir. Çünkü lıer şey bir frekanstır ve her dönemde bir ses vardır.

Yoga-Meditasyon Gevşeme Tekniği, Başol Yüce, Akis Kitap - 2008

12.09.2008 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...