dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

“Birleşik Güç” Panelinden İzlenimlerim

YAZICI DOSTU


           Süper İnsanlık Realitesi Derneğinin organize edip, dostları bir araya getiren "Turkuaz Göz" Birleşik Güç Panelinin 2.si 08.08.2008 Cuma günü yapıldı. Panele katılan 5 Üstat ve dostlarımızla yapılan bu çalışma en yüksek seviyede başarıldı. Ben 1.panele katılamamıştım. 1.panele şartlarımı zorlayıp o panele katılamadığım için, bu paneli görünce çok üzüldüm.

           Genelde panel, konferans gibi toplantılara katılımların çok olmasını gönül hep ister. Ama "Turkuaz Göz" panelleri bu tip bir endişe taşımadan yapılan nadir çalışmalardan bir tanesidir. Zaten bu çalışma BİR çalışması olmayıp, isminden de anlaşılacağı gibi Türkiye’mizin nadide ruhsal bütünlükleriyle birlikte yapılan "Birleşik Güç" çalışmasıdır. Gerek üstatlarımız olarak, gerekse dostlarımız olarak panellere katılan bir çok dost zaten uzman bilinçlerdir. Ve dolayısı ile orada kim kime ne öğretebilir ki diye düşünülebilir. Ve bu doğal olarak düşünülmüştür de. Önemli olan, esasta mühim olan ve arzulanan tüm üstatlar ve dostlarla "Birleşik Güç" olarak üretilen Yaratıcı ve Atide Birleşmemize zemin hazırlayıcı enerjinin gezegenimize yayılmasıdır. Dünyamızın güzel kürz'ümüzü Mayalayan bir "Can" olarak yaratıldığı düşünülürse ki, öyledir o zaman bu çalışmaların önemi daha da iyi değerlendirilebilir. Kısaca özetlersek, bu çalışmaların, henüz bizim göremediğimiz ati'ye dönük "çok amaçları" vardır. Dolayısıyla da, İlahi Plan’a hizmet edici türlü sebepleri içinde barındırmaktadır. Mesela, bir tanesi şudur. Bütünlüklerin, kendi varlıksal bütünlüklerinden ürettikleri yaratıcı ve birleyici enerjilerle ve bu enerjilerin diğer kardeş bütünlüklerin ürettiği enerjiler ile birleşmesi sonucu oluşturulan alanın ilk etap da, çakıl taşları denilen kardeşlerimizi de sarıp sarmalayacağı gerçeğidir. Bir başka anlatımla, her bütünlük kendilerinden sorumlu oldukları (Göksel anlamda söylüyorum) "Oğullarını" bu Enerji alanlarına çekip onların birlenmelerine hizmet edeceklerdir. Bu sadece bir tanesi. Mavi Gözlü gezegenimize yansıyan yanlarını bahis etmiyorum bile. O yüzden ben hep "sonsuz sır" lafını çok sevmişimdir.

           Panel saat 14.05 civarında Bahar hanım'ın üstatları tanıtan konuşmasıyla başladı. Zaten girişte de panelist dostlara panel ile ilgili broşürler dağıtılmıştı. İlk bölümde, ilk sözü "Bilgelik Güneşi Derneği" Başkanı Sevgili Mualla Güven Hanımefendi aldı. O yumuşacık, insanın yüreğini okşayan sesiyle ve taşıdığı o mükemmel pozitif enerjisiyle bizlere Birliği ve Bütünlüğü anlattı. En büyük önderimiz ve ulusumuzun Lideri "Mustafa Kemal" Paşa'mızın bilgileriyle de bizleri Ulu önderimizin manevi varlığına kilitledi. Daha sonra sözü "Zaman dostları" gurubundan Sevgili Üstat Halim Gürol Beyefendi aldı. Ve bizlere "Spiritüel Yaşama Uyumlanma" adı altında hazırladığı çalışmasının ilk bölümünü sundu. Üstadı dinlerken emin olun tüm varlığımın temizlendiğini hissettim ve bunu yaşadım. 3.konuşmacı ise Eski Atlanta Bilim Derneği Başkanı Sevgili Üstat Osman Soyal Bey ise bize Anlanta bilgilerini anlattı. Üstat öyle bir varlık ki, kendisini sabaha kadar dinleyebilirsiniz. Bu arada kendisinin RA 4 kitabı da basıldı. Haber vermiş olmak isterim.

           Küçük stant'ta Sultanlık Kitabı ve RA bilgilerinin yan yana duruşunu seyrettiğimde Bilginin ne denli bir güç olduğunu belki de o an, daha çok anladım. Her ikisi de, BİZ 'dik. Her Bilgi bizimdi. Tüm bilgiler en yüce olan "Kutsal RA 'nın" bizlere verdiği sonsuz sınırsız hediye idi. Ve bu hediyeler, gürzlerdeki tüm varoluş boyutlarının varlıkları tarafından korunuyordu. Ve işte o varlıklar burada, bu salon'da ve dışarıda idi. Aslında ilginçti. Konuşmacı Üstatlar, konularının özlerini anlatırlarken yine zaman zaman "kendiliğinden" her biri bütünün yüreğini anlattı. Neden? Çünkü "Yürek" o an bunu da arzuladı. 4.konuşmacı ise "Koşulsuz Sevgi" gurubunun Moderatörü 'de olan Sevgili Üstat Şevki Can Bey idi. Zaten, kendisinin yazılarını okuyanlar onu tanırlar. Şevki Bey'in yazılarındaki o sevecenliği, Birleşme arzusunu ve kendisinin taşıdığı sevgiyi onunla birlikte yakinen yaşarlar. Kendisi ne ise, tüm üslubuyla yine o idi.

           Salonda tüm dostların ürettiği o yüksek bilinç seviyesi o kadar yükselmişti ki, söz Sevgili Üstat Nezire Hanıma geldiğinde ise, kendisinin birden yüce Ruhsal Meclis’ten ani ve kendiliğinden vermiş olduğu akışla salondaki enerji zirveye ulaştı. "Yüce Ruhsal Meclis" oradaki ve orada olmayıp ama yürekte olan sevgililerinin bu çalışmalarının nasıl başarıya ulaştığını anlattı. Ve bizleri lütfedip selamladılar. Yüceler Meclisi, bizleri ve bizlerin yüreklerinden tüm insan kardeşlerimizi adeta Yüce Yaratıcı’mızın adına kutsadılar. Ben böyle hissettim. Âmin... Her daim verdikleri destek ve o koşulsuz sevgileri ile Dünya insan soyunu kuşattılar. Ve panelin birinci bölümü bu şekilde son buldu. Aradan hemen sonra, Panelin 2.bölümünde Sevgili Üstat Bülent Hanımı temsilen gelen yönetim kurulundaki ve dahi dostların adına sevgili dostumuz da kürsüde bir konuşma yaptı. Hanımefendi dostumuz, hepimize bütünlüklerindeki dostların selamlarını iletti. Ardından yine panelde bulunan dostlardan "Yaşam Enerjisi ve Kültür Derneği" Başkanı Sevgili Üstat Yurdaay Onaran hanım hepimize sanırım 15–20 dakika süren bir meditasyon yaptırdı. Bu benim yaptığım ve katıldığım ilk meditasyondu. Bunu ilk kez deneyimlemekten çok huzur buldum. Ayrıca Reiki üstadı Sevgili Mübeccel hanımın o güzel sözleri ve bizlere okuduğu şiirler müthişti. O mükemmel güzel söz ve şiirleri ile çalışmaya güzel enerjisini kattı. Nedense Birlik bilincine erişmiş dostlar, o kadar sade ve mütevaziki, seslerinden dahi huzur buluyorsunuz. Panelin tüm teknik işleriyle de Ankara’dan gelen Ayhan dost ilgilendi. Diğer ilginç olan ise o gün, panelde 8 Bütünlüğün bulunmasıydı. Tarih 08/08/2008. Ve 8 bütünlük. Bu arada "Ruhsal Meclis" akışta Galaktik kapının açıldığını da bizlere müjdeledi.

           İşte her can, orada birleşti. Uzun zamandır Dünya hengâmelerinden unuttuğum kardeşliğimizi o güç alanında yeniden hatırladım. Ve oradaki dostların içinde yeniden doğdum. Belki, hep birlikte yeniden doğduk. Kim bilir? Kin ve nefretimiz ve hırsımız asla yoktu. Biz hepimiz kendimizden kendimize aktık. Bu akışımızı dışarıdaki kardeşlerimizin manevi varlıklarında da yaşadık ve yaşattık. Hiç kimsenin panelden gitmeye niyeti falan yoktu, ama geç olduğundan yüreklerimizi her yürekle birleştirmiş olarak bedenlerimizi aldık ve yine yollara düştük. Ben çok seven biri değilim. Sevgiden çok hep saygıya önemserim. O yüzden saygısızlık yapanları kendimce "saygıyı koruma" adına hep kavga yapmayı marifet saymışımdır. Ama nefretim yoktur. Pek bu yüzden sevgiyi de düşünmem. Ama orada sevgi olmazsa gerçek saygınında başarılamayacağı ciddi şekilde anladım. Ve dünden bugüne, daha sevgi doluyum. Sanırım dün, o enerji alanında sevgiyi, sevmeyi öğrendim. Panelin bitiminde, kimsenin hiç kimseden üstün olmadığını, bizleri birbirimize bağlayan, bizleri Birleşik yüce yapanın saygı ve sevgi kotları olduğunu, BSUİ Güneşinin sıcaklığında her şeyi başarabileceğimizi ev sahibi sıfatıyla Sevgili Nezire hanım özellikle vurguladı.

           Her şey "Bütün" için olduğunda, bütün için çalışılıp çabalandığında saygı ve sevgi doğal olarak zaten hâkim oluyor. Ne zaman ben herkesten ayrıyım diyorsunuz, hakikaten ışığınız sönüyor. Ve sizi korkunç bir yalnızlık bekliyor. Böyle bir yasa var. Bütünden kendinizi ayırdığınız zaman, tetikte bekleyen nefsin kolları oracıkta sizi sarıveriyor. Bütünü sevdiğiniz zaman kendinize güven duyuyorsunuz. Korkularınız ve ben ne olacağım derdi ve her dert ve yine şu meşhur "Sıla" derdi dahi son buluyor. Çünkü Bütün için var olduğunuzda artık her şey ve her yer sizin oluyor. Mutlak yoksulluğu ve mutlak zenginliğe aynı anda sahip oluyorsunuz. Kürz'ün tüm kapıları sizlere açılıyor. Yarattığından ayrı olmayan yaratıcıyı ve o olan "Bizi" işte o zaman gerçek anlamda saygınız ve sevginiz sonsuzlaşıyor.

           İyi ki Yüce Allah var. İyi ki O, bizi var etti. İyi ki böyle korkunç ve hiç anlaşılamayacak O, var. Onun gizemini sevmek dahi bir ibadet. İyi ki O, sonsuz Sır. İyi ki O, ezel ve Ebet. İyi ki onun sonsuz sınırsız vecheleri olan, örümü olan Bütün var. İyi ki varız, ve Biriz. Her şey güzel olacak. Dünya, tüm canlarıyla birlikte yepyeni deneyimlere kucak açıp Yüce RA 'yı canında yaşatacak. Kutsal Allah bizlerde tezahür edip, dünyaya hâkim olacak. Âmin... Bütün çabamız budur. Hepimiz Birlik olduğumuzda, hep ama hep Allah'ın dediğini dediğimizde, ayrılık gayrılık da neymiş yahu, biz böyle bir şey bilmeyiz, bizim kitabımızda bunlar yazmaz dediğimizde, bunu başarmış olacağız. Dünün beşeri yine dünde, kendi olan insanı yüceliğiyle dünyaya kayıtladı. Dünya insanı sevdi ve Dünya Anne bilinciyle tüm varlıklarını bağrına bastı. Dünyada hayattar olan her "Birleşik Can" yakın zamanda dünyayı da bağrına bastığında, yüce Allah sadece şunu söyleyecek. Ey Dünya ve onun insanı, işte işi başardın. Âmin...

           Umutsuzluk yok artık. Bundan böyle, Barış, Sevgi, Umut ve yüce olan İnsan var. Dün, her yürek BSUİ dedi. Bundan sonraki "Birleşik Işık" panelinde buluşmak dileğiyle, Sevgiyle Kalın.

Furkandağ

Tarih: 11 Ağustos 2008 Pazartesi 13.36
Konu: [Kosulsuz-Sevgi] 8.8.2008 tarihli Birleşik Güç Panelinden İzlenimlerim.
Kime: kosulsuz-sevgi@yahoogroups.com

11.08.2008 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...