dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Sevgi Gücünün Dolaşımı

YAZICI DOSTU


           Dünyamızda manevi ve maddi sı­kıntılar meydana geliyorsa, insanlar birbirlerine karşı gayet gaddarca, insani olmayan davranışlar içerisinde bulunuyorlarsa, bunların sebepleri sadece o insanlar değil, aynı zamanda bizleriz. Çünkü hepimizin yüreğinden, dimağından yayı­lan negatif enerjiler; astral planda çeşitli seviyelerde tezahür etmektedir. Adeta bir tabaka halinde cisimleşmişlerdir ve on­ların baskısı, bizim üzerimizde pozitif değil, negatif şekilde yayılmaktadır. Kısacası, bütün sıkıntılarımızın büyük bir kısmının sebebini kendimiz oluşturuyoruz. İşte bu nedenle, insanlar muhakkak birbirlerini sevmeli yani pozitif enerji dolaşımını artırmalıdırlar. Birbirlerimize karşı olan düşüncelerimizde pozitif enerjinin dolaşımını artırdığımızda, negatife karşı bü­yük bir kalkan meydana getiririz; işte bu yüzden, insanların birbirini sevmesi, sayması, hoş görmesi bir zarurettir.

           Bu sözlerin sürekli tekrar edilmiş olmasının nedeni bu­dur. Çünkü bu durum fiziğe etki etmektedir. Fizikte, pozitif ve negatif enerjetik dolaşımlar birbirini dengelerler. Asırlar boyunca pozitif değerleri dengelemede, zayıf kalın­mıştır. Negatif enerjiler fevkalade yükselmiş halde­dir ve her şeyi kendisine benzeterek tekrar iade etmektedir. Bu halden kurtulmak için toplum olarak çok mücadele gerekmektedir. İnsan, insanın kardeşidir. Kur’an, Müslümanları birbirine kardeş ilan etmiştir. Hıristiyanlık bütün insanları kardeş ilan etmiştir. Vedalar'da aynı şey geçerlidir. Tevrat'ta sadece Yahudiler kendi aralarında kardeştir. Bu sözlerin altında ya­tan ilke, pozitif enerjinin çoğaltılması ve sirküle edilmesidir.

           Pozitif enerji bulunabilir ama bu bir yerlerde dolanmıyorsa hiçbir işe yaramaz. Tıpkı, borularında soğutucu gazın dolan­madığı bir buzdolabının içindekileri soğutmaması gibi; gaz vardır ama dolanmıyordur çünkü tıkanıklık vardır. Sevgi enerjisi bizde de mev­cut ama sirkülasyon yok, bir türlü bir dolanım meydana gel­memektedir. İşte bu yüzden büyük zorluklar yaşıyoruz. Demek ki, önce kendimizdeki sonra da etrafımızdaki pozitif düşüncenin ve enerjinin artması için örneklerle, söz söyleyerek, anlatarak, hareketle, yazıyla vs. insanlara sevgiyi öğretmeyi bir vazife edinmek gere­kiyor. Dengeyi düzeltmenin en kolay, en iyi ve en verimli yo­lu budur çünkü herkes her an bunu yapabilmeye açıktır.

           Yapılacak şey; insanın kendisine karşı, eşine, çocuğuna, etrafına kısacası her şeye karşı pozitif değerlerle düşünmesi ve pozitif düşünceler aktararak, sabrederek beklemesi, hep iyiliğe doğru çalışmasıdır. Kuran'da son derece güzel formü­le edilmiştir: "İyiliğe teşvik et, kötülükten men et." Bu, pozi­tif çalışmanın halk için söylenmiş ifadesidir. Olaylarla karşılaştığımızda her an hatırınıza gelebilir. Kötülükten men ettiğinizde, bunu sadece karşınızdaki varlıklar için değil, kendi­niz için de men edin; öfkelenmeyin, sinirlenmeyin, elinizden geldiğince kötü düşünmeyin, kırıp dökmeye kalkmayın, ku­rulmuş olanı bozmayın. İnşa edilmiş şeyi yıkmak çok kolay­dır ama inşa etmek çok zordur.

           Her şeyi, pozitif değerlerle kurtarmanın yoluna bakmak lazım. Yaşamın en güzel vazife­lerinden biri de budur. Bu size ait bir şeydir, bunu bir yerler­den almanız gerekmez. Kendi özünüzden size gelir, kendi vicdanınız bunu size zaten söylemektedir. Vicdana uygun davranmanın tadını bir kez aldınız mı, her vicdani hareketi­nizde biraz daha mesut olursunuz. Mutluluğu illa ki şekilden şemailden, üstten baştan, etten tenden almanın bir manası yoktur; öylesi zaten geçicidir. Kalıcı bir mutluluk, bir sevinç aranıyorsa, en güzel şey; pozitif bir işlemi sürdürmeye çalış­mayı kendimize vazife edinmektir.

12.07.2008 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...