dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

İlişkiler Evreni

YAZICI DOSTU


           Altın bir çağ bekliyoruz. İnsanların bir üst realite gerçeğinde tüm olumsuzluklardan arınmış, sonsuz mutluluk ve sevgi içinde yaşayacakları bir çağ düşlüyoruz. Ancak bu düşünce ile yaşantımız örtüşüyor mu?

           Altın Çağ insanın bedenli yaşamdaki amacının gerçekleşmesidir. Öyleyse bu amacı gerçekleştirenler Altın Çağ'a gireceklerdir. Belki de çoktan girenler vardır da biz farketmiyoruzdur. Dünyamızı bizim yarattığımız bir gerçektir. Ve o yarattığımız dünyada hapsoluyoruz; artık onun dışındaki gerçekleri algılayamıyoruz. Düşüncelerimizdeki çok güzel fikirler, bilgiler dünyamızı değiştirmediği sürece sadece bizi aldatır. Sadece Altın Çağ gerçekliğidir ki, bizi özgürleştirir ve bütünü görmemizi sağlar.

           İnsan ilişkiler evreninde var olur. Bedenli yaşamda da ilişkiler ağı içinde varız. Ana babamız, çocuklarımız, eşimiz, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimiz, işimizle, toplumla ilişkimiz ve hepsinden önemli olan kendimizle ilişkimiz. Tüm bu ilişkiler aslında Yaratan'la olan ilişkimizdir ve bizim dünyamızdır.

           Altın Çağ Dünyasında tüm bu ilişkilerin niteliği sevgi, saygı, nezaket, incelik, barış ve uyum üzerinedir. Yarışma, egemen olma, güç kazanma, statü isteği üzerine kurulu ilişkilerde ne sevgi ne de diğerleri bulunur. Esasen yarışma, egemen olma, güç ve statü istekleri en kısa zamanda hırsa, kıskançlığa, acımasızlığa, ikiyüzlülüğe bitmez tükenmez çatışmalara dönüşür.

           İlişkilerimizde tek bir doğru vardır ve bu doğru akılla değil; kalple bulunur. Kalbin de tek doğrusu vardır; sevgimiz…

01.03.2008 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...