dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Sayın Zehra Çelin

YAZICI DOSTU


Soru: Sizden öğrenmek istediğim bir konu var. Bizlerin rehber ruhumuz gerçekten var mıdır? Yoksa bu bir hayal gücümüzün ürünü müdür? Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

Cevap: Çok sayıda insan rehber ruhlarından gelen bilgilerin aslında sadece kendi hayal güçleri olduğundan şüphe ederler. Hayal gücünüz sınırsızdır. İnsanoğlu eğer hayal gücünü kullanmamış, düşünmemiş ve sonra da gerçekleştirmemiş olsaydı bugün bildiğimiz dünya var olmayacaktı. Thomas Edison lambayı gerçekleştirmeden önce hayal etmişti. Lamba konusunda başarıya ulaşmadan önce 700 ‘den fazla başarısız denemeler yaşadı. Bu onun azmini gösteren bir sayıdır. Ancak tüm çalışmaların ürünü hayal gücüdür.

Hayal gücünüz ile evrende istediğiniz her yere seyahat edebilirsiniz. Zamanda ileri veya geri gidebilirsiniz. Hayal gücünüz kendi gerçekliğinizi yaratır. Başka bir deyişle o sizin kendi dünyanızı yaratır. Rehber ruhunuzla kurduğunuz iletişim sonucu aldığınız mesajların birçoğu hayal dünyanızdan gelebilir ama bu onları daha az gerçek yapmaz. Hayal gücünüzün ve yaratıcılığınızın size anlattığı ve getirdiği her şeye açık olun. Bu rehber ruhlarınız ile kurduğunuz iletişim adına çok önemlidir.

Rehber ruhlarınız ile kurmak istediğiniz bağlantılarda, geleneksel metotların hepsi de yararlı olabilir. Kullanımda eğlendirici olmasına rağmen salon oyunu değillerdir. Onlara ciddî niyetle, açık ve temiz bir yürekle yaklaşın. Size hizmeti büyük olacaktır.

11.01.2008 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...