dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Ruhlar Biliminin Yeri:

YAZICI DOSTU


           İnsanın kendi aklı, kendi iradesi ve kendine maledilmiş bilgisi ile, gözlerini yerden göğe çevirmesine paralel olarak, bakış ve görüş yeteneğini maddeden ruha, dıştan içe doğru uzanan boyutlarda da gezdirmesi olanağı vardır. Bu yol, belirli bir bilgi ve anlayış düzeyine ulaşmış in­sanlar için açıktır. İşte bu açık kapıdan yararlanarak bedensiz ruhları, araştırma konusu edinebilmiş ve onlarla diyalog kurmuş olan insanlar, birçok çabalarla, «Ruhlar Bilimi» ni yani Spi­ritüalizma'yı geliştirmişlerdir.

           Bu çabaların tarihçesi 19.yüzyıl­da Amerika'da Fox ailesinin iki medyum kızı ile başlar. Bu medyumların Fransa' ya göç etmesi ile işin Allan Kardec tara­fından ele alınması ve Allen Kardec ekolü­nün doğması olayına tanık oluruz. Artık «bedensiz ruh» lar en ciddi araştırmaların konusudur ve spiritüalizma gözlem ve de­neylerle beslenerek gelişmektedir. Alman­ya'da Albert de Schrenck - Notzing, Frarı­sa'da Gabriel Delanne, İngiltere'de Prof. Sir William Crookes gibi birçok araştırı­cılar bedensiz ruhlarla görüşmeler düzen­leyen çok ciddî ve itibarlı bilim adamları olarak dikkati çekmektedirler.

           Bedensiz ruhların yardımı ve medyumların özel yeteneklerinin desteği ile, masaların oynaması, eşyaların havaya kalkmasa gibi telekinetik alaylar, bir çe­şit «bulutumsu» veya daha katı maddeler (ektoplasma, teleplasma) oluşturarak med­yumların ikinci bir beden teşkil edebilme­leri, böyle ikincil bedenleri şekillendirerek bedensiz ruhların istedikleri biçimde görü­nebilmeleri, insanların yanında poz verip fotoğraf çektirebilmeleri 19. yüzyıl sonu ile 20. yüzyıl başlarının büyük yan­kılar uyandıran spiritüalizma olaylarıdır.

           Ne yazık ki, bu gibi olayların, za­manla taklitleri, sahtekârlık örnekleri de doğmuş ve gerçek verileri, sahte verilerden ayırt ederek, gerekli değerlendirmele­rin yapılamadığı bir ortamda, spiritüalizmacılar bir «şarlatan» olarak toptan karalan­mışlar, damgalanmışlardır.

           Şüphesiz, gerçekler inatçıdır. Kendi­lerini, zamanı gelince mutlaka gösterirler ve kabul ettirirler. Ancak gerçeklerin zorla kabul ettirilmeyeceği, bir döneme ulaşmış bulunan insanlığımız, iyinin yanında kötüyü, olumlunun yanında olumsuzu, kı­sacası daima madalyaların her iki yüzünü de görerek, tanıyıp inceleyerek, ondan sonra dilediği karara varmak için hür kalmak hakkına sahip olmuştur. Bu şekil­de kendi istem ve seçimi ile varacağı ka­rarların sorumluluğunu da, şerefini de ken­dinde bulacaktır. Mucizelerle inandırma yolu bu nedenle ortadan kalkmıştır.

Derleyen: Erdem Etiker

24.12.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...