dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Uzaylı - Ateşhan Örs

YAZICI DOSTU


           Şehir çak kalabalıktı. Caddelerde yüzbin­lerce insan (1), kafalarında milyonlarca düşün­ceyle koşuşuyordu. Her yer hareketli, her, yer gürültülüydü. Yabancı uzay gemisi şehrin en kalabalık meydanı üzerinde belirdi. İnsanların onu farketmesi için oldukça alçalması gerekti. Bir an tüm insanlar şaşırıp uzay gemisine baktılar. Sonra herkes korkuyla kaçıştı. Alanda yalnız, uzayda düşünen canlıların yaşadığına inananlar, kaldı. Meydandaki gürültünün yerini sessizlik ve me­rak almıştı.

           Uzay gemisi garip ışıklar, parlak kıvılcımlar çıkartarak alçaldı. Artık yerdekiler uzay gemi­sinin altından çıkan sıcaklığı hissedebiliyorlardı. Uzay gemisi yerden 10 metre yüksekteyken çıkardığı kıvılcımların rengi değişti. Ortalığı bir kızıllık kapladı. Araca yakın olanlar bu kızıllığın içinde kayboldu. Kızıllık dağıldığında ge­miye yakın olanların cesetleri yerde yatıyordu. Uzay gemisi yere inmişti. Açılan kapıda görülen yaratıktan garip ses­ler çıkmaya başladı:

           — Kty şamımfo foytp fa. Cvaşık çoık famı babmıbzm bzm bı mbmobm m fahıy hafımı faz mamrmım mamımbı mbbab aıfpı yyıyıy hhı hr fafaf amm amafıfıh .......»

           Anlamsız sesler yarım kaldı. Uzaydan gelen tehlikeli düşman yok edilmişti...

           Şehir çok kalabalıktı. Caddelerde yüzbinler­ce nasni (2), kafalarında milyonlarca düşüncey­le koşuşuyordu. Her yer hareketli, her yer gü­rültülüydü. Yabancı uzay gemisi şehrin en kalabalık meydanı üzerinde belirdi. Nasnilerin onu farketmesi için oldukça alçalması gerekti. Bir an tüm nasniler şaşırıp uzay gemisine baktılar. Sonra herkes korkuyla kaçıştı. Alanda yalnız, uzaydan dönen canlıların yaşadığına inananlar, kaldı. Meydandaki gürültünün yerini sessizlik ve me­rak almıştı.

           Uzay gemisi garip ışıklar, parlak kıvılcımlar çıkartarak alçaldı. Artık yerdekiler uzay gemisi­nin altından çıkan sıcaklığı hissedebiliyorlardı. Uzay gemisi yerden 10 metre yüksekteyken çıkardığı kıvılcımların rengi değişti. Ortalığı bir kızıllık kapladı. Araca yakın olanlar bu kızıllığın içinde kayboldu. Kızıllık dağıldığında gemiye yakın olanların cesetleri yerde yatıyordu. Uzay gemisi yere inmişti. Açılan kapıda görülen yaratıktan garip ses­ler çıkmaya başladı:

           — «Ben düşman değilim. Barışçı amaçlarla dünyadan geldim. Kullandığım aracın sizlere zarar vereceğini bilmiyordum. Barışçı amaçlarla geldim. Barışç.........»

           Anlamsız sesler yarım kaldı, Uzaydan gelen tehlikeli düşman yok edilmişti...

(1) İnsan: Dünya'da yaşayan düşünebilen can­lı.
(2 ) Nasni: Dünya'dan 50 ışık yılı uzaklıktaki bir gezegende yaşayan, düşünebilen canlı,

Ateşhan Örs, 3.Ödül, X-Bilinmeyen Dergisi, Ekim 1977.

18.12.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...