dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Sevgi - En Büyük Güç

YAZICI DOSTU


           Sevgi bütün güçlerin en büyüğüdür. O sevgidir ki, her şeyi verir, fakat karşılığında bir şey istemez. Bu tip sevgi; hür, serbest ve hodbin olmayan cinstendir. İşte bu yüzden onun titreşimleri serbestçe uzaklara kadar çekilir. Bu tip bir kişilik, size sadece yüksek kozmik varlıkları çekmekle kal­mayacak aynı zamanda yüksek dünya varlıklarını da cezbedecektir. «Yüksek» kelimesiyle bütün plânetlerde mevcut tekâmülü kasdediyorum. İlerleyenin sevinmeye hakkı vardır. Dalgalarla kabarık bir deniz sonradan alçalıp, durulacaktır. Azgın fırtınada sağa sola vuran dümensiz gemi o zaman, sâkin sularda seyretmekte olacaktır. Amaçlı bir hayat yaşadı­ğınız sürece bundan biz hem de direkt olarak, fizikî bir şe­kilde etkileniriz. O zaman sizin gelişmenizi engelleyecek ba­kışlardan da kurtulmanın yolunu bulursunuz. Bir insan ben­cillikten ne kadar uzaklaşırsa o kadar hızh ilerleme kayde­der. Kalbiniz ne kadar sevgiyle doluysa o kadar çok bilgi ala­bilirsiniz. Böylece çok geçmeden bu kadar sıkı çalışmaya mecbur olmadığınızı anlarsınız. Kapı yavaş yavaş açılacak ve bilgi ışıldamaya başlayacaktır.

           En önemlisi düşünceleri Tanrı'ya dönük tutmak ve de­vamlı sevgi yayımı yapmaktır. Karanlık güçler en ufak fır­sattan ve ümitsizlik anlarından istifade ederler, fakat düşünceleriniz devamlı olarak bu ışığa dönük olduğu sürece ka­ranlık güçlerin size karşı bir tesiri olamayacaktır. En önem­lisi budur çünkü gerek dünya gerekse evrende çok acayip şeyler olmaktadır. Yerine sevgiyi getirmeye çalışarak kinlerinizi öldürmek için gayret sarfediniz. Spiritüel sevgi şahsî olmayan, her şe­ye dönük bir sevgidir. O, güzel bir çiçeği sevmeye benzer. Kalbe yerleştirilen sevgi, sonsuzlara yansıdıktan sonra tek­rar sahibine döner. Ruhu, zihni ve bedeni ısıtan, sevgidir. Daima sevgiyi düşün ve hisset. Sevgi bir kimsenin gelişimi için engel teşkil eden düşünceleri zihinden siler süpürür.

           Tanrı’yı sevmek bütün kuvvetlerin özüdür. Ne kadar saf sevgi neşrederseniz, o kadar çok kendi gelişmeniz için yan­sıma alırsınız. Sevgi, bir yandan insan için karanlık yollara, ışıktan abideler dikmeye çalışırken bir yandan nefret, her şeyi yıkmaktadır. Nefret bulunan yerde, daha çok ıstırap verici bir durum mevcuttur. Bunu uyanık ruhlar bilmekte­dir. Kapı yavaş yavaş aralandıkça, fert kendi sorularının ce­vaplarını da vermeye başlayacaktır. Kapı ne kadar açıksa, o kadar çok aydınlık gelecek ve arayanlar sorularına cevap bulacaktır.

           Sevgi en üstün güçtür. Eskiler bunu çok önceleri anla­mışlardır, onlar sevgide inanılmayacak derecede bilgiye rast­ladılar. İşin kötü tarafı bugün siz dünyalılar bu güçlü kuvvetin anlamını yitirmiş durumdasınız. Sevgi kâfi derecede kuvvetli bir şekilde ifade olunamaz ancak duyulabilir. Sev­giyi düşüne düşüne o, büyüyecek ve bedeni içerden aydın­latmaya başlayacaktır. Sevgi her şeyin en büyüğüdür. Hiç bir plânette sevgi kadar güzel bir şey yoktur. O, bencil olmayan bir kaynaktan çıktığı zaman aydınlanan bir ruhun şarkısıdır. Bütün yaşa­yan canlılar bu büyük, göze görünmez gücün tezahürlerin­den ibarettir.

17.11.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...