dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Yeni Çağ'ın Esasları

YAZICI DOSTU


           Adı Yeni Çağ olmasına rağmen yeni olan bir şey yoktur Yeni Çağ akımında. Burada paylaşılan tüm esaslar ve doğrular zaten dünyanın bütün büyük dinleri, peygamberleri, mistikleri ve filozofları tarafından çağlar boyunca ortaya ko­nulmuştur. Doğru her yerde doğrudur ve bu kitaplardaki değişik yollar aslında aynı yere çıkmaktadır: Ruhsal yani spiritüel uyanışa, kişisel gelişime yani tekâmüle, aydın­lanmaya ya da insanın gerçek ben'ini keşfine...

           Yeni Çağ, insanlar ile ilgilenmektedir; spiritüel deneyimleri, disiplinleri ve ilgileri olan insanlarla... Global ve çevresel değişimden, dünya barışından, spiritüel rehberlerden, medyumlardan, bedensiz varlıklardan, alternatif tıptan, Doğu felsefesinden, kristal ve taşlardan, bilim ve fizikötesinden, ezoterik dinlerden, dönü­şümsel psikolojiden fikirler alarak uy­gulamaya çalışmaktadır. Bu değişim neden olmuştur? Bunu açıklamaya çalışan pek çok teori ortaya atılmıştır. Ancak şu bir gerçektir ki değişim ona ihtiyaç duyulduğu için olmaktadır. Krizler ve sıkıntılı dönemlerin ardından daima ilerleme gelir. Tekâmül hayata tutunmanın karşılığıdır.

           Dünya gezegeni ciddi bir kriz ge­çirmektedir. Yaygın bir inanışa göre yaşamlarımıza ve gezegenimize yeni bir bakış açısından bakmamızı sağlayacak yeni bir paradigmaya ihtiyaç vardır. Bu ise yeni bir anlayış ve yeni bir eylem demektir. Atmosferin sera etkisi, global ısınma ve ozon tabakasının bozulması ve yağmur ormanlarının yok olmaya yüz tutması gibi yeni çevresel krizlerle karşı karşıya kalınca insanoğlunun da yeni bir bilinç düzeyine gelmesi kaçınılmaz olmaktadır.

           Yeni bilinç düzeyi insanın kişisel,-top­lumsal değişimini ve tekâmülünü ilgilen­dirmektedir. Böylece insan yaşamındaki gerçek kaliteyi yakalayabilmektedir. Yeni çağ yazarları ruh ve beden arasındaki bağın önemine, tecrübelerin -ki bunlar ruhsal, fiziksel, duygusal ve spiritüel olabilir ­değerlerine bizi yönlendirmektedirler. Böylece yüksek benliğimizle spiritüel irtibat kurarak iç barışımızı gerçekleştirebiliriz.

           Ellili yılların Beat'leri gibi, Altmışlı yılların Hippi'leri gibi dış görüntülerinden anlayamazsınız Yeni Çağ insanlarını. Her yaştan insanlar, anneanneler, bilimadamları, doktorlar, televizyon yapımcıları ve öğ­retmenler Yeni Çağ'ın aydınlık düşünce­sine, disiplinine, sistemine ve teknolojisine doğru çekilmektedirler. Böylece Yeni Çağ sunduğu güçlü fikirlerle insanların düşüncelerine yeni yollar olmakta ve pozitif değişimlerine kapılar açmaktadır.

“The Fireside Treasury of Light”

09.11.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...