dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Birleşik İnsanlık Realitesi

YAZICI DOSTU


           Birleşik İnsanlık Realitesi, yüksek bir şuur alanıdır. İnsanlığın geleceğinde, birleşmiş bir insanlık seviyesi, bir tekâmül sınırı mümkün görünmektedir. Eğer, onları bu sınıra götürecek olan bilgileri, müşahe­deleri, olayları gereken çoğun­lukta ve dikkat içerisinde ince ve hassas bir tarzda takip edeme­yip, anlayamayıp, göremeyip, boşa geçirilmiş olsaydı, insanlık için galaktik kanunlara, galaksimizle ilgili kanunlara bağlı olarak yüksek bir realitenin imkânları verilmezdi.

           Birleşik İnsanlık Realitesi, bütün insanlığı tesir altına alabilecek fevkalâde yüksek ve kuvvetli bir şuur alanıdır. Bu şuur alanının, merkezi ile en dış kısım­ları arasında bir fark mev­cuttur. Yani, bu realitenin bütün şartları içerisinde bulunabilen varlıklar olabildiği gibi, yarı yarıya bunu tatbik edebilen varlıklar da bulunabilecektir. Fakat şimdiki insanlık realitesinden çok daha yüksek olarak bir ahenk, bir bilgi, bir seviye ve bir dayanışma içeri­sinde yaşayabileceklerdir.

           Kâinatın hiçbir noktasında, mevcut bulunan varlık sistemle­rinde, tek şekilli, tek düzenli bir tekâmül odağı mevcut değildir. Daima en seyyalinden, en kesifine kadar, muhtelif varlıklar bulu­nabilir. Fakat onların, yüksek bir şuur sahasının etkisi altında, genel ahengi sarsmadan, kendi ihtiyaçları çerçevesinde kalarak, tekâmüllerini geliştirmeleri daima mümkündür.

           Binlerce yıldan beri dünya insanının tahayyülünde süsledi­ği, umut olarak beslediği "Altın Çağ" nihayet ufkumuzda belirmiş bekliyor. Kur'an'da "Ki barınıla­cak cennet onun yanındadır." Necm 15. denilen "Sidretü'l Mün­teha" bu realite olsa gerektir.

           Birleşik İnsanlık Realitesi eteklerinde insan, "öyle bir bilgi­nin idrak safhasındadır ki, burada varlık, kendini, kâinatını ve Tanrısı'nı, bilgisi ve idraki içeri­sinde mecz etmek ve kendi hük­münü, kendi şuur bütünlüğü içeri­sinde ortaya koymak zaruretin­dedir. Bu safha inisiyasyon saf­hasıdır. Buradaki inisiyasyon tabiri şu anlamdadır. Bil­giyi ve idraki; otomatizmanın, em­rin ve şartlandırılmanın hâkimi ola­rak kullanmak için, özel bir şuur si­feri içerisine dâhil olmaktır. Bu özel şuur siferi, şüphesiz bir realite, bir realite kuşağı, bir şuur kuşağı­dir." Kur'an'da ifade edilen "Rükûa varmak" bu siferin, bu ku­şağın içinde yer almak olsa gerek­tir.

           Birleşik İnsanlık Realitesi, idrakin tam bir şuur sahası içerisin­de faaliyette bulunmasını gerektirir. Tam şuur sahasından mak­sat, varlığın idraki nispetinde şuur kudretinin ulaştığı noktadır. İdrakin kudretli bir şuur sahası dâhilinde bulunması demek, müdrik varlı­ğın, şuur sahası dâhilinde idrak et­tiği şeyi tam tatbik etmesi demek­tir. Yani şuur sahası; kudreti yapısı ve imkânları itibarıyla müdrik varlı­ğı tamamen destekliyor, tamamen himaye ediyor, tamamen ona her türlü imkânı veriyor.

Recep Tanver

30.09.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...