dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Sayın M.Ramiz Özünsal

YAZICI DOSTU


Soru: Ruhsal bilgilerde bedenlenen her insanın bir fonksiyon gereği bulunuşu anlamı geçiyor. Dünyada bulunuş amacımızın sonuçlarını, yaşarken almak mümkün müdür?  Bizim için tayin edilmiş bir vazife var mıdır?

Cevap: Hepimiz, varlığımızda gizli vazifeler ta­şıyoruz. Bir vazife taşıdığımızı anlayıp an­layamamak o vazifenin yapılmasına engel değildir. Samimiyetle yaptığımız her şeyin ardında aslında bir vazife yapıyoruzdur. Samimiyetle ticaret yapmak, samimiyetle tarlada ekin yetiştirmek, elma yetiştirmek vb. vazifenin yerine getirilişidir.

Yeryüzünde hiçbir şey doğmak, çoğal­mak ve ölmek için değildir. Doğum ile ölüm varlığı ilgilendiren bir şeydir. Arada beslenmek, büyümek, çoğalmak ve çalışmak gö­rüntüsü altında vazifelerimizi yerine getiririz. Dünyadaki bu faaliyetlerin uygulanmasın­dan da bizim vazifelerimiz ortaya çıkıyor.

Farkında olalım ya da olmayalım, bizi hedefimize götürecek her işlev bizim elimi­zin altındadır. Dünyaya, dünyaya ait olma yan bir vazife için gelemeyiz. Yani yaptığı­mız her işin sonucu dünyada alınacaktır. O, başka bir başlangıcı hazırlar. Dünyadayken çektiğimiz tetikler başka bir hareketi başla­tır. Hiç bitmeden her sebep bir sonucu mey­dana getirecek, o sonuç da yeni bir sebebi ortaya çıkaracaktır. Hiç bitmeyen bir sebep sonuç akışı bizi sürekli olarak hedeflerimize doğru götürür.

Her varlık vazife yapma hakkına sahip­tir. Her varlık kendi seçtiği yönde ve payına düşen vazifesini yapar. Bizler seçtiğimiz ve payımıza düşen vazifeyi yapmak üzere dünyaya geliriz. Evrendeki her varlık kendi­sine en uygun vazifeyle ilgilenmektedir.

16.09.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...