dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Altın Çağ ve Akaşik Kayıtlar

YAZICI DOSTU


           Cayce insanların hayatları ile ilgili bütün ayrıntıları içeren kitapların bulunduğu muazzam bir kütüphaneden söz etmişti. Bu kayıtlar tarih boyunca, yaşamış bulunan insanların bilinçaltından toplanmıştır. Cayce doğru dua ve alçakgönüllülükle ile istediği zaman oraya gidebildiğini ve doğru kitabı alıp oradan bir şeyler okuyabildiğini iddia etmişti. Görünüşe bakılırsa bu, içinde rahatlıkla sörf yapabildiği bir internet kütüphanesiydi. O da, dünya gerçeklerine göre bunun bir film arşivine benzetilebileceğini söylemişti. Cayce, astral planda seyahat edebilen herkesin, bu evrensel kayıtlara girebileceğini düşünüyordu.

           Lama T.Lobsang Rampa, “Eskilerin Mağarası” isimli kitabında Cayce’nin sözünü ettiği arşivi, yani Akaşik kayıtları şöyle anlatıyor: “Astral seyahatlerde uzak yerlere gider ve geri döneriz ama herhangi bir şeye dokunamayız. Akaşik kayıtlarda her şeyi görürüz ama o mağarada bulunan garip aletleri inceleyemeyiz. Bu odalar atalarımız tarafından gizlenmiş, yaptıkları cisimleri kendilerinden sonraki bir kuşağın istenilen belirli bir zamanda bulması için yapmışlardır.

           Yukarıdaki alıntılardan anlaşıldığına göre, astral ve benzeri türde seyahat yapabilen iyi niyetli herkes Akaşik kayıtların sergilendiği müzeye gidebiliyor oradaki her şeyi görebiliyor, ama her şeyi incelemelerine ve oradan bir şey alıp götürmelerine izin verilmiyormuş. Bu açıklamaların bir kısmı yanlış olabilir. Zira Astral ve benzeri türde seyahat yapan her kişi Akaşik kayıtlara giremez. O kayıtların ancak seçilmiş kişilere açıldığı ve bu kişilere gördükleri şeyleri ancak üstü örtülü olarak anlatmalarına izin verildiği ezoterik kaynaklarda anlatılmaktadır. Ayrıca, Akaşik kayıtlara girenlerin oradan bir şey alıp getirmeleri şöyle dursun, yerlerini değiştirmeleri bile söz konusu olamaz.

           Çünkü Akaşik kayıtlara girip inceleme yapacak olan kişi maddeden oluşan bedenini beraber götüremez, bedenini beraber götüremeyince de oradan bilgi haricinde hiçbir şey alıp getirmesi mümkün olamaz. Kısacası, Akaşik kayıtların bulunduğu yere ister bedenli, ister bedensiz, nasıl gidilirse gidilsin oradan kanıt olarak bir şey alınamaz. Çünkü orada her şey doğaya, yani taş ve toprağın üzerine devingen-serapis olarak kaydedilmiştir. Herkes tarafından görülüp anlaşılamayacağı için de bilimsel açıdan kanıt sayılamaz. Araştırmacı bilim adamları, Cayce’nin bahsettiği kütüphanenin (Akaşik kayıtlar) İ.S. 390 yılında İskenderiye' deki Serapis Tapınağı ve hemen yanı başındaki Büyük İskenderiye Kitaplığının, Hıristiyanlar tarafından yakıldığını ileri sürmektedirler.

           Eğer İskenderiye’deki bu kitaplık yakılıp yıkılmış olsaydı, ne Cayce ne Rampa, ne de bir başkası o kayıtları bulamazdı. Bazı araştırmacı yazarların iddialarına kılıf olarak kullandıkları kütüphane yangınları tamamen uydurmadır, gerçekdışıdır. Reenkarnasyon iddialarının kökeni de işte bu Akaşik kayıtlar’a dayandırılmakta, Eski Ahit, İncil ve Kuran gibi, örneklere göre yazıldığı ileri sürülmektedir. Verilen tüm bilgiler aslına uygun ve doğrudur. Bütün din kitaplarımız buradan inmiştir. "Kıyamet Dönemi " dediğiniz döneme bizler "UYANMA Dönemi" deriz ve ALTIN ÇAĞ'ın başlangıcı sayarız.”

           Kutsal kitapların hiç biri gökten inmemiş, hepsi insanlar tarafından yazılmıştır. Ezoterik kaynaklara göre yaşadığımız dönem Kıyamet dönemidir. Tabi ki bu dönemde insanlar uyarılacaktır (her yok edişten önce yapılmış olduğu gibi), uyanma denilen budur. “Altın Çağ” dönemine gelince, bu insanoğlunun dünya yaşamında başlayabileceği gibi öldükten sonra da (ruhsal yaşamında) devam edecek iki devreli düşünebileceğimiz bir anlamdır.

10.09.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...