dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Kozmik Yaşam Enerjisi

YAZICI DOSTU


           İnsanlık bir bütün olarak, yeni ve son bir aşamanın eşiğine gelmiştir. Bu çağa kolektif olarak girişin bazı özel olay ve koşulları vardır. En önemlisi bu çağın tüm insanlık için olan bir genel ve tek Işık Realitesi vardır. Karmakarışık edilmiş beşerî gelişimin bin bir çıkmazları ve kısır döngüleri içinde çırpınan insanlığın tümünün bir gerçeğe yönlendirilerek dünün hükmü kalmamış araç realiteleri yerlerine, yarının bu devre için amaç veritelerinin gösterilmesi olacaktır. Bir göksel öğretmenlik ve rehberlik sisteminin insanlığı bilinç ve idrak üzerine uyarması söz konusudur.

           İnsan hala olayları ve düşünceleri fizikî zaman ve uzay değerlendirmeleri çerçevesinde yorumlamaktadır. Değişikliği, çok daha önemli olan şuur açısından değil de görünürdeki şekiller açısından düşünmektedir. Sonsuzluk ve ebediyet içerisindeki gerçek fonksiyonunu henüz idrak etmiş değildir. İnsan için vahiy, tanıyabileceği ve anlayabileceği kavramlar halinde açığa çıkmalıdır. Vahiy, ataleti bir kez ortadan kaldırıp da insanın yaşamının ve şuurunun niteliğini değiştirdi mi, bu anlayış ve tanıyış genişletilebilinir, ta ki insan, Vahiy Güçleri’ni, şeklin ve fizikî objektifliğin sınırlamaları ötesinde, kendi evrensel kavramaları dâhilinde karşılayabilsin.

           Kozmik ilhamın başlangıç enerjilerinin etkisi altına girmekte ve şuur görkeminin parıltılarını idrak etmekteyiz. Bu parıltılar bir güç ve esinlemeyle doludur. En çok da Yeni Çağ ilhamının yaprak yaprak açılışının uygulamalı safhalarını idrak ettirecek bir esinlemeye ihtiyaç vardır. Yeni Kültür’ün planı, yüksek bir seviyenin zorunluluğu olarak verilmiş değildir. İnsan bu kültürü, Yeni Çağ düşüncelerine uyum sağlamak yoluyla inşa etmeyi ve Yeni Çağ’ın özelliklerini kendi yaratıcı şuurunun içinden dışarıya doğru çıkarmayı öğrenmelidir. Bu çabasında, yeni gök ile yeni yerin bir inşaat işçisi olarak ihtişamını ve mazhariyetini bulacaktır.

           İnsanın ayrıntılı planlara ve tekniklere ihtiyacı yoktur. Ancak bunlar sonradan gelebilir ve çok önemli olabilirler. Bu bir ilhamdır. Bu insanın yaratıcı ve spiritüel olgunluğunun kendisinde bulunduğuna, güçlü ve karşı konulmaz bir Yeni Yaşam’ın Kozmik Mesih’in Yaşamı ile Varlığı’nın ve esinlendirdiği ilhamın Dünya üzerinde hareket halinde olduğuna dair Bilgi’dir.

10.09.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...