dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Soru - Cevap

12

Sayın Efe Kayanur


Kaynağını bildiğimiz ve güvendiğimiz bilgilere daha açık ve hakim bulunuyoruz. Buna göre bazı şifa tesirlerinin kaynağını nasıl bilebiliriz?

Sayın Mert Atasever


... Sizlerden sorumu cevaplamanızı isteyeceğim. Ruhsal kaynaklı bilgiler neden akademik bilimlerde yok. Ruhsal bilgileri hangi bilimsel esaslara istinat ettiriyorsunuz?

Bir okuyucu sorusu


Bir arkadaşım kendini bildiğinden beri medyum olduğunu söylüyor bu doğru mudur? Medyumların ölen insanlarla iletişimi mümkün müdür? Bunlar insanlığın yükselişine ait bilgileri verebilirler mi?

Sayın Zehra Çelin


Sizden öğrenmek istediğim bir konu var. Bizlerin rehber ruhumuz gerçekten var mıdır? Yoksa bu bir hayal gücümüzün ürünü müdür? Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

Sayın Zafer Pakdemir


İntihar girişiminin, sizin de kolayca düşünebileceğiniz ahlaki ve sosyal sonuçlarına ilaveten, çok önceden tertiplenen bir hayat planının kasten bozulması gibi ağır sorumluluk getiren bir sonucu da olduğu bilinmelidir.

İstanbul’dan Sayın S.A.’ya


Kısaca maddî varlığınızın yerinde olduğunu ve huzurlu bir hayatınızın olduğundan bahsederek ruhsal evriminizle ilgilenecek bir zamanınızın olmadığını ve bu konuyla da ilgilenmediğinizi yazıyorsunuz.

Sayın M.Ramiz Özünsal


Ruhsal bilgilerde bedenlenen her insanın bir fonksiyon gereği bulunuşu anlamı geçiyor. Dünyada bulunuş amacımızın sonuçlarını, yaşarken almak mümkün mü? Bizim için tayin edilmiş bir vazife var mıdır?

İzmir’den Sayın Hanım İzleyicimiz


Varlık, deneme yanılmalarla bilgi ediniyor. Reenkarne olan varlık, yeni başladığı hayatta, deneme yanılmalarla bilgi edindiğinde daha önceki yanılgılara tekrar düşer mi? Yoksa her yeni hayat, ruh varlığının...

Sayın M.Sami Yener


... bir çeşit üst yardım da, o varlığın karşısına imajine edilmiş sahneler çıkarılmasıdır. O halde İmajinasyon ile şuur ekranı arasındaki bağlantılar nelerdir?

Sayın İnci Karabeyoğlu


Bizlerden bazı sorularına cevap bekleyeceğini yazan değerli izleyicimizin bir sorusu var. Sorusunu aynen naklediyoruz: Başarıyı şansla izah kabil midir? Şansı biraz açıklar mısınız?
12
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...